Seria Friulair ACT / ACT ES/VS / FCT

Seria ACT
Seria ACT
Osuszacze ACT
Technologia ukierunkowana na oszczędność energii
Wydajność od 21 do 8832 m3/h

Główne cechy to:
  • niski spadek ciśnienia nawet przy zmiennym obciążeniu;
  • niskie zużycie energii dzięki wymiennikowi ciepła ALU-DRY, wysokowydajnym sprężarkom, innowacyjnemu zaworowi obejściowemu gorącego gazu i bezstratnemu systemowi odprowadzania kondensatu (od ACT 180 włącznie);
  • stały ciśnieniowy punkt rosy przy różnych stanach obciążenia;
  • funkcjonalność nawet w maksymalnych warunkach pracy (wlot powietrza 70°C i otoczenie 50°C)

Łatwa konserwacja
Seria ACT została zaprojektowana i zbudowana tak, aby ułatwić wszelkie czynności kontrolne i konserwacyjne, które mogą okazać się konieczne.
niezbędne. Osłony są łatwo zdejmowane i oferują natychmiastowy dostęp do wszystkich części systemu. Przejrzysty układ elementów
przejrzyste rozmieszczenie elementów, prosta kompozycja obiegu czynnika chłodniczego oraz numeracja przewodów w instalacji elektrycznej,
ułatwiają operatorowi przeprowadzanie standardowych kontroli.
Komponenty gamy ACT, od czynnika chłodniczego po materiały konstrukcyjne, zostały wybrane z maksymalnym poszanowaniem środowiska i możliwością ich recyklingu.
Broszura osuszaczy ACT

Seria ACT ES/VS
Seria ACT ES/VS
Osuszacze ACT-ES / ACT-VS
Energooszczędne osuszacze powietrza to ewolucja serii ACT
Wydajność od 21 do 10800 m3/h

FRIULAIR wypuścił na rynek pełną gamę energooszczędnych osuszaczy ACT ES i ACT VS. Nowa seria powstała z potrzeby połączenia jakości uzdatniania sprężonego powietrza z oszczędnością energii.
Nowa seria wykorzystuje cechy konstrukcyjne serii ACT, które zostały już docenione przez rynek przemysłu sprężonego powietrza, w połączeniu z innowacyjnymi rozwiązaniami ukierunkowanymi na zmniejszenie zużycia energii elektrycznej.
Jak wiadomo, dobór osuszacza jest dokonywany z uwzględnieniem najgorszych warunków pracy danej instalacji. Oznacza to maksymalną wydajność przepływu w instalacjach o dużych wahaniach obciążenia oraz maksymalne temperatury otoczenia i sprężonego powietrza w krajach narażonych na sezonowe różnice temperatur.
Dla tych zastosowań ACT (standard), zapewniając optymalną wydajność we wszystkich warunkach pracy, ma prawie stały pobór mocy nawet przy zmniejszonym obciążeniu.
Broszura osuszaczy ACT-ES

Broszura osuszaczy ACT-VS